Tisková zpráva – 2017

TE Krkonošská 70 MTB

První zářijovou sobotu se už tradičně uskutečnil atraktivní MTB závod tříčlenných družstev, který bikery provedl kopcovitou krajinou Krkonošského národního parku. Vypsány byly opět dvě trasy – 40 a 70 km. Na trasu 70 km s převýšením více než 2000 m se z Janských lázní vydalo 37 mužských a smíšených týmů. Nejrychleji 70 km trasu projel tým „KaŠiBu“, kterému časomíra v cíli ukázala 2:34:06. Trio elitních bikerů ve složení M. Kaněra, J. Šilar a M. Bubílek nenechala nikoho na pochybách, že patřila k tomu nejlepšímu na startu letošní „sedmdesátky“. Jedenáct minut za nimi do cíle dojeli druzí Hotel Sůva Benecko (M. Hrach, L. Rygl a J. Fišnar. „Krátkou“ když technicky náročnou trať 40 km trať nejrychleji zajel tým v kategorii PÁRY – S milenkou navěky (Beneš, Cesnaková) v  čase 2:12:28.

Celkem se závodu zúčastnilo 70 týmů. Přidruženého dětského závodu s názvem K 7 MTB se zúčastnilo 59 dětí.

K pohodové atmosféře závodu tradičně patří krásné počasí babího léta, malebnost lázeňského městečka i pozávodní relax v  lázeňském rehabilitačním bazénu s vířivkami, saunou a párou. Startujícím týmům letos zabubnovalo duo souprav bubnů a přijíždějícím jazz-rocková kapela Prádelna. Závodníci a doprovod měli možnost využít testovacích jízd na terénních elektrokolech značky Rock Machine.
Pro děti byl letos připraven bohatý doprovodný program, který zajistil generální partner TE Connectivity. Malí závodníci si mohli stejně jako v minulých letech po závodě vytvořit ve výtvarné dílně Bosorka vlastní závodní tričko nebo využít atrakci skákací hrad.

Závod každoročně pořádá Sportovní klub Janské lázně – lyžařský oddíl, jehož hlavním cílem je zajištění celoroční sportovní náplně pro více než 90 dětí z regionu východních Krkonoš.

Generálním partnerem závodu byla firma TE Connectivity z Trutnova, hlavními partnery Město Janské Lázně, Statní Janské Lázně a firma Progress Cycle zastupující cyklistické značky Giant a Liv.